Вчені знайшли невідомі порожнечі в піраміді Хеопса

2 листопада 2017, 15:09
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке
Японські і французькі вчені після двох років робіт в знаменитій піраміді Хеопса заявили, що знайшли в ній "велику порожнечу"

Вони використовували техніку, яка називається мюографія, яка може сприймати зміни щільності всередині великих структур, пише BBC.

Велика піраміда, або піраміда Хеопса була побудована під час правління фараона Хуфу між 2509 і 2483 роками до нашої ери. Це найбільша з єгипетських пірамід, які розташовані в Гізі на окраїні Каїра. За останні два століття всередині піраміди вчені виявили три кімнати, в одній з яких був імовірно похований сам фараон, в іншій - його дружина, а третя вважалася пасткою для грабіжників.

Відео дня

Дослідники з проекту Scan Pyramids "просвітили" піраміду за допомогою мюонів - елементарних частинок, які входять до складу космічних променів. У космосі мюони рухаються щільним потоком майже зі швидкістю світла, тому не тільки долітають до Землі, а й проходять крізь багатометрову товщу скельних порід.

Камінь на відміну від повітря відхиляє напрямок мюонних потоків, тому дослідники створили детектори, які можуть за цими відхиленнями виявляти порожнини всередині великих об'єктів з каменю. Нова порожнина, мабуть, має 30 метрів в довжину і кілька метрів у висоту.

"Це може бути своєрідним простором, який будівельники залишили, щоб захистити дуже вузький дах грандіозних галерей від ваги піраміди", - зазначає відомий американський археолог Марк Ленер.

Вчені підкреслюють, що вони ніяк не інтерпретують своє відкриття і заявляють про те, що їм вдалося знайти якусь таємну кімнату.

"Ми не знаємо, чи є вона горизонтальною або похилою, ми не знаємо, складається ця порожнеча з однієї структури або це - кілька послідовних структур. Але ми впевнені в тому, що це велика порожнеча, про яку раніше не було відомо", - пояснює один з авторів відкриття, Мехді Таябі з інституту HIP в Парижі.

Вчені відзначають, що тепер виникає питання про те, як порожнеча повинна бути досліджена надалі.

poster
Підписатись на щоденну email-розсилку
матеріалів розділу Техно
Розсилка про те як технології змінють світ
Щопонеділка

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X