Вчені знайшли несподівані ліки від шизофренії

17 лютого 2017, 11:47
Високі дози вітамінів групи B допомагають зменшити прояви шизофренії, особливо на ранніх стадіях захворювання

Зокрема, позитивну динаміку виявили при додаванні вітамінів В6, В8 і В12 у раціон хворих на шизофренію. Вітаміни підвищили ефективність ліків для боротьби з психічними розладами, повідомляє Medical News Today.

Відео дня

Дослідники проаналізували наукові роботи, в яких описувалося застосування вітамінів як харчової добавки при лікуванні шизофренії. Всього таких робіт було знайдено 18, брало участь в них 832 хворих. Додатковий прийом вітамінів B у великих дозах послідовно скорочував прояв психіатричних симптомів. Причому, чим раніше пацієнт починав отримувати вітаміни, тим краще вони діяли.

"Результати клінічних випробувань, в яких хворі приймали мінеральні та вітамінні добавки, показують, що вітамін В помітно покращує життя деяким пацієнтам. Це може бути важливим кроком вперед, враховуючи, що нові методи лікування шизофренії так відчайдушно необхідні", - заявив один з авторів дослідження, Джозеф Фірт з Манчестерського університету.

Тим не менш, Фірт попереджає, що дослідження показали істотний розкид в результатах. Він також додає, що "подібна терапія принесе більше користі тим підгрупам пацієнтів, у яких виявлено генетично або дієтично обумовлений дефіцит вітамінів".

Дослідники відзначають, що необхідні подальші дослідження, щоб точно зрозуміти, як поживні речовини впливають на мозок і як вони можуть поліпшити психічне здоров'я, когнітивні функції та обмін речовин.

poster
Підписатись на щоденну email-розсилку
матеріалів розділу Техно
Розсилка про те як технології змінють світ
Щопонеділка

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X