Вчені уповільнили поширення раку, використовуючи технологію CRISPR

1 червня 2017, 11:07
Дослідники з США за допомогою інструменту CRISPR-cas9 відредагували ген, відповідальний за поділ клітин, в тому числі і ракових

Вчені з Університету Рочестера в США використовували цей підхід, щоб уповільнити зростання раку нирок і раку шийки матки, пише Science Alert.

Кожна жива клітина проходить через цикл відтворення, відомий як "клітинний цикл" - послідовність подій, які призводять до зростання і ділення клітин. Коли цей цикл виходить з-під контролю, він стає серйозною і небезпечною для життя проблемою. Після того, як клітина стає раковою, вона буде ділитися без зупинки і швидко вторгатися в навколишні тканини.

Відео дня

В останньому дослідженні вчені з Університету Рочестера перервали клітинний цикл шляхом знищення білка, відповідального за підготовку клітини до поділу, який називається Tudor-SN. Tudor-SN впливає на клітинний цикл, контролюючи мікроРНК, молекули, які налаштовують експресію тисяч генів.

"Ми знаємо, що Tudor-SN в більшій кількості міститься в ракових клітинах, ніж у здорових, і наше дослідження показує, що адресна корекція цього білка може знижувати швидкість хімічних реакцій в ракових клітинах", - говорить провідний дослідник, Рейед A. Елбарбарі.

Коли Tudor-SN видаляли з клітин людини, використовуючи CRISPR-cas9, сповільнювалося утворення генів, які стимулюють ріст клітин. З цими генами клітина повільніше переходила у фазу клітинного поділу клітинного циклу.

Метод передбачає тривалі подальші дослідження, зокрема - з'ясування, як Tudor-SN взаємодіє з іншими молекулами і білками. Але вже зараз цю технологію називають "дуже перспективною" для лікування людей, які страждають на рак.

Раніше НВ повідомляло, що вчені вперше змогли видалити ДНК ВІЛ генетичного коду мишей, яким були імплантовані людські клітини.

poster
Підписатись на щоденну email-розсилку
матеріалів розділу Техно
Розсилка про те як технології змінють світ
Щопонеділка

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X