У США вперше вилікували ВІЛ за допомогою редагування генів

4 травня 2017, 09:06
Вчені вперше змогли видалити ДНК ВІЛ з генетичного коду мишей, яким були імплантовані людські клітини

Це дослідження показує, що вчені могли б повністю видалити ДНК ВІЛ з клітин людини, використавши системи редагування гена під назвою CRISPR-cas, пише Daily Mail.

Команда вчених з Університету Піттсбурга протестувала три групи мишей. Перша була заражена вірусом ВІЛ-1. Друга - вірусом EcoHIV, мишачим еквівалентом людського ВІЛ-1. У третій серії дослідів використовувались миші з імунними клітинами людини, яка була інфікована ВІЛ-1.

Відео дня

Після однократної обробки з допомогою CRISPR вченим вдалося повністю видалити вірусні фрагменти з латентно інфікованих клітин людини, впроваджених в тканини і органи мишей. Більше того, подальші спостереження показали, що надалі інфікування не відбувається. Досліди на першій і другій групах мишей показали ефективність у 95 і 96% відповідно.

Таким чином, вчені вперше довели, що вірус ВІЛ може бути повністю усунений з інфікованих клітин тварин без можливості подальшого відтворення.

"Ми підтвердили результати нашої попередньої роботи і підвищили ефективність нашого методу редагування генів. Крім того, ми показали, що метод можна застосовувати також для гострої та хронічної, або прихованої, інфекцій", - розповідає один з авторів дослідження Ху Веньхуей.

Вчені відзначають, що це перший випадок, коли з організму живої істоти вдалося повністю видалити клітини вірусу імунодефіциту людини.

"Наступний етап нашої роботи - це повторення аналогічного дослідження у приматів, більше схожих на людину тварин. Це дозволить краще продемонструвати усунення ДНК ВІЛ-1 у латентно інфікованих Т-клітинах та інших притулках для ВІЛ-1, в тому числі клітинах головного мозку. Нашою кінцевою метою є клінічне дослідження на хворих людях", - говорить один з авторів роботи, доктор Камель Халілі.

poster
Підписатись на щоденну email-розсилку
матеріалів розділу Техно
Розсилка про те як технології змінють світ
Щопонеділка

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X