Вчені з Лондона навчили джмелів грати в м'яч

1 березня 2017, 12:32
Дослідники навчили джмелів заробляти солодкий сироп грою в м'яч

Роботи проводилися Ларсом Чіттка і Оле Лукколой з Лондонського університету королеви Марії, які займаються поведінкою комах вже не перший рік, пише New Scientist.

Вчені намагалися з'ясувати, чи можуть джмелі навчитися переміщати об'єкт, який не був прикріплений до нагороди. Вони побудували круглу платформу з невеликим отвором у центрі, наповнену розчином цукру, в яке комахи повинні були перемістити м'яч, щоб отримати нагороду. Дослідник показав їм, як зробити це за допомогою пластикового джмеля.

Відео дня

Потім дослідники взяли три групи комах і навчали їх по-різному. Одна група джмелів спостерігала за рішенням завдання вже навченим комах, інший був показаний м'яч, який рухається до отвору завдяки магніту, а третій показали тільки м'яч в отворі з солодким сиропом.Після цього джмелі самі змогли вирішити поставлену задачу. Ті, хто бачив, як працюють з м'ячем інші джмелі, були найуспішнішими, другий результат показали комахи, яким показували кулю з магнітом.

Згодом вчені могли змінювати колір кульки з жовтого на чорний – джмелі все одно розпізнавали її і продовжували підштовхувати. А якщо на полі було викладено кілька кульок, комахи вибирали ту, яка знаходиться ближче до мети.

Таким чином, когнітивна пластичність джмелів дозволяє їм вирішувати навіть такі завдання, з якими у своїй звичайному житті вони не стикаються, а також аналізувати умови завдання, що раніше вважалося характерним насамперед для приматів і дельфінів.

Показати ще новини
Радіо НВ
X