Вчені з'ясували вік загадкових "хоббітів" з острова Флорес

24 квітня 2017, 10:02
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке
Австралійські дослідники заявили, що спростували популярну теорію походження предків людей виду Homo floresiensis

Раніше вважалося, що низькорослі предки людей з острова Флорес - це звиродніла група кроманьйонців. Але антропологи з університету Флиндерса в Аделаїді довели, що це не так, пише Science Alert.

Відео дня

Вчені провели порівняльний аналіз останків Homo floresiensis та інших видів роду Homo (людина), використовуючи метод статистичного моделювання. При аналізі використовували 133 зразка кісток черепа, щелеп, рук, ніг і плечей стародавніх людей.

Дослідники прийшли до висновку, що мешканці острова Флорес за своїм анатомічними характеристиками були куди ближче до представників виду людина уміла, які жили від 2,1 млн до 1,5 млн років тому, ніж до Homo erectus (людина прямоходяча). Наприклад, структура щелеп Homo floresiensis куди більш примітивна, ніж у людини прямоходячої.

"Ми виявили, що якщо ви намагаєтеся пов'язати ці види на сімейному дереві, ви отримуєте дуже непідтримуваний результат. Всі тести кажуть, що це нежиттєздатна теорія. Інакше важко зрозуміти, чому мала місце регресія - щелепа людини прямоходячої еволюціонувала назад, в первісний стан", - каже антрополог Деббі Агью.

Один із співавторів дослідження, Майкл Лі, підкреслив, що завдяки докладному аналізу вдалося з 99% точністю визначити, що людина флореська не є нащадком людини прямоходячої. Більш того, за його словами, "хоббіти" точно не є неправильно сформованими представниками людини розумної.

Людина флореська (Homo floresiensis) — викопний карликовий вид людей. Через малий зріст флореська людина відома також як "хоббіт". Останки Homo floresiensis виявлені в 2003 році в Індонезії, на острові Флорес. Зріст флореських людей оцінюється приблизно в 1 метр. Дослідники відзначають також численні архаїчні риси в будові черепа і кінцівок флореських людей.

poster
Підписатись на щоденну email-розсилку
матеріалів розділу Техно
Розсилка про те як технології змінють світ
Щопонеділка

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X