Вчені з'ясували причину "кисневої революції" на Землі

25 вересня 2017, 07:05
Канадські дослідники змогли відшукати фактор, який, судячи з усього, викликав еволюційний стрибок мільярди років тому: так звану "кисневу революцію" або "кисневу катастрофу"

Судячи з усього, кисень з'явився в атмосфері нашої планети через рух континентів, пише Futurism.

Справа в тому, що в атмосфері і океанах ранньої Землі був відсутній вільний кисень, навіть незважаючи на те, що крихітні ціанобактерії виробляли газ в якості побічного продукту. Але приблизно 2,4-2,32 мільярда років тому концентрація кисню в атмосфері різко зросла, підвищившись з 0,0001% до сучасних 21%. Цей період в історії Землі в науці називають кисневою катастрофою або кисневою революцією.

Відео дня

Геолог Маттіс Сміт з Університету Британської Колумбії у Ванкувері вважає, що перед кисневою катастрофою склад континентів був багатий на мінерал під назвою олівін. Такий висновок учений зробив на підставі вивчення гірських порід на території сучасної Ісландії і Фарерських островів, які не змінювалися багато мільйонів років. У міру того, як континентальна кора розвивалася і збільшувалася в розмірах, олівін майже зник, а з ним припинилися і реакції. Без цього мінералу кисень став накопичуватися. В результаті океани їм перенаситилися і почали віддавати кисень в атмосферу.

"Це, швидше за все, і є відправною точкою для появи того розмаїття життя, яким багата наша планета. Після цих змін Земля стала набагато більш підходящою для розвитку складних форм життя", - коментує Маттіс Сміт.

Причина змін континентальної структури поки залишається невідомою, але вчені відзначають, що рух континентальних плит почалося приблизно в цей період.

"Оксигенація просто чекала слушної нагоди. Було потрібно кілька чинників, щоб це відбулося. Виявляється, що в момент, коли в океанах почав накопичуватися вільний кисень, відбувалися істотні континентальні зміни", - зазначає Маттіс Сміт.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X