Вчені з'ясували, як було знищене життя на Марсі

6 листопада 2015, 18:22
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке
На Марсі була досить щільна і тепла атмосфера, щоб на планеті з часом могло розвинутися життя. Однак потім сонячні вітри зруйнували її, поставивши хрест на цій можливості. Про це свідчать дані, зібрані супутником MAVEN (Mars Atmosphere and Volatile Evolution), запущеним NASA для вивчення сусідньої планети.

За словами провідного дослідника програми MAVEN Брюса Якоскі, атмосфера Марса допускала можливість існування води – "ключового інгредієнта для появи життя". Заміри, зроблені супутником, показали, що сонячний вітер забирає з атмосфери планети близько 100 грам газу кожну секунду. Під час сонячних штормів втрата тільки збільшується. І це дані на сьогоднішній день. У минулому сонячні вітри могли ще активніше руйнувати атмосферу Марса, зазначає Якоскі.

Відео дня

"Якщо красти кілька монет з каси кожен день, втрата стає помітною з часом. Ми помітили, що ерозія атмосфери істотно зростає під час сонячних штормів, тому ми вважаємо, що мільярди років тому, коли сонце було молодше і активніше, процес йшов інтенсивніше", - говорить учений.

Сонячний вітер являє собою потік частинок (здебільшого протонів і електронів). Він рухається з боку Сонця на швидкості приблизно 1,6 мільйона кілометрів на годину і володіє магнітним полем, яке створює електричне поле, коли вітер обдуває Марс. Електричне поле прискорює заряджені атоми газу, дозволяючи їм залишати атмосферу планети.

Магнітне поле, здатне захистити планету від впливу вітру, яким володіє Земля, у Марса було. Проте з якоїсь причини воно зникло. Чому це сталося, невідомо, але існує теорія, згідно з якою, поле зникло після зіткнення планети з великим об'єктом.

Розуміння причин руйнування атмосфери Марса має особливе значення. Якоскі стверджує, що воно дозволить людству краще зрозуміти динаміку розвитку планетних атмосфер. Це буде одне з найважливіших питань, які постануть перед майбутньою місією NASA на Марс.

poster
Підписатись на щоденну email-розсилку
матеріалів розділу Техно
Розсилка про те як технології змінють світ
Щопонеділка

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X