Вчені з'ясували, чому космонавти втрачають зір

28 листопада 2016, 16:25
В нинішньому столітті льотні хірурги і вчені NASA стали відзначати, що порушення зору у космонавтів почастішали і знайшли цьому причину

Наприкінці листопада 2016 року вчені заявили, що ці порушення пов'язані із зміною об'єму рідини, яка знаходиться навколо головного і спинного мозку, повідомляє Eurek Alert!.

Відео дня

У космонавтів, які вирушали в польоти великої тривалості, виникав розпливчастий зір. Подальше тестування показало, серед кількох інших структурних змін, сплощення в задній частині їх очних яблук і запалення їх зорових нервів. Синдром, відомий як порушення зору через внутрішньочерепний тиск (VIIP) зустрічався майже у двох третин космонавтів після тривалих польотів на борту Міжнародної космічної станції (МКС).

"Люди спочатку не знали, що робити з цим, а до 2010 року було зростаюче занепокоєння, оскільки стало очевидно, що у деяких з астронавтів виникли серйозні структурні зміни, які не були повністю оборотні після повернення на Землю", - сказав провідний автор дослідження Ноам Алперін, професор радіології та біомедичної інженерії в університеті Майамі.

Раніше вчені вважали, що основним джерелом проблеми був зсув судинної рідини до верхньої частини тіла. Однак, судячи з усього, проблема криється в цереброспінальній рідині (CSF), яка в умовах мікрогравітації працює не так, як на Землі.

Результати досліджень показали, що порівняно з короткочасними польотами, після тривалих подорожей в космос у людей збільшувалося сплощення їх очних яблук і змінювався зоровий нерв. Подібні трансформації можуть бути незворотними, якщо не діагностувати їх на ранній стадії.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X