Вчені з Гарварду з'ясували, чому зеленіє лід в Арктиці
Раніше товщина льоду не дозволяла мікроскопічним водоростям або фітопланктону отримувати достатню кількість сонячного світла, пише Science Alert.
Міжнародна команда встановила, що зараз в Арктиці рекордно низький рівень морського льоду, від чого він стає темніше, тому замість того, щоб відбивати сонячне світло, він його поглинає, і тепер умови під льодом сприяють росту фітопланктону.
"Зниження на метр товщини морського льоду в Арктиці в останні 30 років різко змінило екологію в цій області. Ми перейшли від стану, коли не було ніякої можливості для цвітіння планктону до того, що величезні області в Арктиці стали схильні до цих типів зросту", - говорить один з учених, Кріс Хорват з Гарвардського університету.
Використовуючи математичне моделювання, вчені побудували модель змін льодових умов з 1986 по 2015 роки, яка показала, що, крім зменшення товщини льоду, зростає і кількість вимоїн в ньому. 20 років тому, тільки 3 або 4 відсотки арктичного морського льоду були досить тонкими для розвитку фітопланктону. Зараз такого льоду в регіоні близько 30 відсотків.
Раніше НВ повідомляло, що космічне агентство NASA оприлюднило відео танення льодовиків Арктикі, зроблене на основі кадрів зі супутників.

матеріалів розділу Техно
Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.