NASA показало катастрофічне скорочення льодовиків Арктики

24 березня 2017, 12:13
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке
Космічне агентство NASA оприлюднило відео танення льодовиків Арктики, зроблене на основі кадрів з супутників

Скорочення крижаного покриву Арктики викликано теплою осінню і взимку 2016 - початку 2017 року, пише International Business Times.

Фахівці агентства зафіксували рекордно тонкий крижаний покрив регіонів 13 лютого. Подібного танення не відбувалося починаючи з 1979 року, коли було розпочато спостереження.

Відео дня

"Ми бачили періоди дуже повільного зростання льоду наприкінці жовтня і в листопаді, тому що вода була тепліша, ніж звичайно. Обледеніння отримало пізній старт і розвивалася повільніше, ніж зазвичай", - розповідає американський кліматолог Уолт Майєр, один з авторів дослідження."Спокусливо сказати, що рекордно низький рівень льодів, який ми бачимо в цьому році - результат глобального потепління. Тим не менш, це може бути просто крайній випадок змін, після якого знову почнеться зростання крижаного покриву. Нам потрібні дані за кілька наступних років", - додає Майєр.

Раніше НВ повідомляло, що, на думку вчених, Арктика може позбутися морських льодів в літній період вже до 2040 року. В Арктиці теплішає в 2,5-3 рази швидше, ніж у середньому на планеті.

poster
Підписатись на щоденну email-розсилку
матеріалів розділу Техно
Розсилка про те як технології змінють світ
Щопонеділка

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X