Вчені взялися за вивчення клімату екзопланети Proxima B

17 травня 2017, 17:34
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке
Комп'ютерне моделювання показало, що екзопланета Proxima b може мати придатну для життя атмосферу

Астрономи з Ексетерського університету, Великобританія, за допомогою моделі Unified Model Метеорологічного бюро США спробували змоделювати клімат на Proxima b, пише Phys.org.

Відео дня

"Наша команда розглянула кілька різних сценаріїв для найбільш вірогідної орбітальної конфігурації планети. Потім ми вивчили, яким буде клімат планети", - пояснив провідний автор дослідження Ян Бутл. Згідно з отриманими результатами, на поверхні планети зможе міститись вода в рідкій формі.

Астрофізики використовували модель Met Office Unified Model, яку успішно застосовують для вивчення клімату Землі. Моделювання показало, що Proxima b може не містити тільки рідку воду, а й володіти стабільним кліматом, сприятливим для підтримання життя.

"Однією з головних особливостей, яка відрізняє цю планету від Землі, є те, що світло від зірки, в основному виходить в інфрачервоній області спектра. Ці частоти світла значно сильніше взаємодіють з водою", - підкреслив один з авторів дослідження Джеймс Манери.

На даний момент невідомо, чи є планета Proxima B населеною. Було заявлено, що орбіта знаходиться в межах придатної для життя зони Проксими Центавра — в області, де при належних умовах і властивості атмосфери рідка вода може існувати на поверхні планети. Згідно з оцінкою, Proxima B отримує в 60 разів більше високоенергетичного випромінювання, ніж Земля. Такі показники допускають можливість існування біосфери, що використовує біологічну флуоресценцію як захисний механізм - на Землі таке явище відоме у деяких видів коралових поліпів.

poster
Підписатись на щоденну email-розсилку
матеріалів розділу Техно
Розсилка про те як технології змінють світ
Щопонеділка

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X