Вчені визнали важливість "диванних військ" у розвитку протестів

9 грудня 2015, 00:40
Фахівці з сучасних медіа з Нью-Йоркського університету з'ясували, що слактівісти (від slacker "нероба" і activism "активізм") є важливою частиною соціальних протестів

Вчені з'ясували, що саме вони поширюють інформацію про акції та порядок денний, а також роблять "видимими" події для іноземних ЗМІ, повідомляє N+1 з посиланням на роботу, опубліковану в журналі PLoS ONE.

Відео дня

У статті наголошується, що слактівісти - це люди, які підтримують протести, але не відвідують їх. Тим не менш вони займаються активністю в інтернеті: підписують онлайн-петиції і поширюють різні записи. Також до таких активістам відносять користувачів, які змінюють фотографії в соцмережах, прив'язуючи цю дію до будь-якої події.

Слактівістів зазвичай називають словосполученням "диванні війська". Дослідники проаналізували три великих бази твітів. Як з'ясувалося, без належної підтримки "диванних військ" протест, не отримує розвитку і резонансу.

Ще п'ять років тому вважалося, що справжній протест неможливий в медіа просторі. Так, у 2010 році відомий соціолог-пупуляризатор Малкольм Гладуелл стверджував, що "справжні соціальні зміни неможливі за допомогою соціальних медіа, оскільки зв'язки в них неміцні і децентралізовані, некеровані. А щоб домогтися реалізації своїх вимог, протестувальникам необхідно згуртоване, дисципліноване добре організоване ядро з центральним управлінням". Подальші події показали, що Гладуелл був в корені не правий, а нова робота американських фахівців демонструє, що навіть слактівізм відіграє важливу роль в протестної активності.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X