Вчені винайшли графенове сито для отримання прісної води

4 квітня 2017, 13:16
Дослідники з Університету Манчестера навчилися опріснювати воду за допомогою графенових мембран

На даному етапі, метод може обмежено застосовуватися лише в лабораторії, але це демонстрація того, як люди можуть колись почати отримувати один з найбільш дефіцитних ресурсів - прісну воду, пише Science Alert.

Відео дня

"Створення масштабованих мембран з однорідним розміром пор аж до атома, являє собою значний крок вперед і відкриває нові можливості для підвищення ефективності технології опріснення. Це перший чіткий експеримент в такому режимі. Ми показали, що існують реальні можливості для нарощування масштабів описаного підходу і масового виробництва графена на основі мембрани з необхідними розмірами сита", - розповів один з авторів дослідження, Рахул Наїр.

Великою проблемою у використанні оксиду графену є те, що, коли такі мембрани занурюють у воду, вони набухають, дозволяючи частинкам солі текти через пори. Команда з Манчестера подолала цю перешкоду за рахунок додавання епоксидної смоли по обидві сторони мембрани. Це дозволило вченим точно контролювати розмір пор у мембрані, створюючи отвори досить маленькі, щоб відфільтрувати всі солі з морської води.

"Молекула води може пройти через ці пори, а ось хлорид натрію - вже ні. Крім того, коли розмір капіляра складає близько одного нанометра, тобто дуже близько до розміру молекули води, молекули оксиду графена утворюють гарну взаємопов'язану ґратку", - підкреслив Рахул Наїр.

Графен — це двовимірна форма вуглецю, в якій об'єднані в гексагональну кристалічну ґратку атоми утворюють шар товщиною в один атом. Графен був відкритий в 2004 році Андрієм Геймом і Костянтином Новоселовим, які пізніше отримали Нобелівську премію по фізиці і лицарські титули. Додамо, що сер Андрій Гейм працює саме в Університету Манчестера.

Показати ще новини
Радіо НВ
X