Вчені виявили теплову аномалію біля підніжжя піраміди Хеопса

12 листопада 2015, 13:49
Здавалося б, людство вже встигло добре вивчити єгипетські піраміди. Однак дослідження тривають. В кінці минулого місяця міжнародна група вчених приступила до вивчення великих пірамід Гізи в рамках проекту Scan Pyramids. Дослідники встигли провести термічне сканування, яке принесло цікаві результати

Вони заміряли температуру каменів піраміди протягом дня, спостерігаючи за тим, як вони нагріваються і охолоджуються. Вимірювання дозволили виявити цікаві аномалії. Як правило, різниця температур між сусідніми каменями коливалася в межах 0,5-1 °С. Однак в основі піраміди Хеопса зі східної сторони була виявлений ділянка, де різниця склала 6°С.

Відео дня

© PHILIPPE BOURSEILLER/HIP.INSTITUTE
© PHILIPPE BOURSEILLER/HIP.INSTITUTE Фото:

Поки дослідники не дають чіткої відповіді, чим викликана ця аномалія. Їх гіпотези свідчать, що це можуть бути порожнини або проходи. Перш ніж дати вичерпне пояснення, вони проведуть нові дослідження.

"У мене є кілька гіпотез, але я не можу розкривати їх перш, ніж ми проведемо подальші дослідження. Це можуть бути порожнини, тріщини або проходи. Поки що, я не знаю", - повідомив Міністр старожитностей Єгипту Мамдух Ельдаматі журналістам Ahram Online, додавши, що більше подробиць з'явиться через два тижні.

Повідомляється, що у верхній частині піраміди також були виявлені температурні аномалії, що вимагають пояснень.

Дослідження пірамід в рамках програми ScanPyramids продовжиться до кінця 2016-го року. Термальне сканування було лише першим кроком. На черзі ще ряд досліджень з використанням новітніх технологій.

poster
Підписатись на щоденну email-розсилку
матеріалів розділу Техно
Розсилка про те як технології змінють світ
Щопонеділка

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X