Вчені виявили сліди найдавнішого політичного вбивства

24 грудня 2018, 09:05

Німецькі дослідники визначили ймовірну причину смерті давньої знатної людини, яка померла в 1940 році до нашої ери.

На думку дослідників, чоловік став жертвою політичного вбивства, повідомляє Science Alert.

У 1877 році німецький історик мистецтва на ім'я Фрідріх Клопфляйш виявив останки, які були поховані приблизно в 1940 році до нашої ери. Всередині, крім тіла, лежали золоті прикраси, кинджал, сокири та бронзові ножі, глиняні миски. Все вказувало, що могила належить знатній персоні - ймовірно, князю.

Відео дня

Про цього знатного чоловіка часів бронзового століття було мало що відомо. Нове дослідження кісток дало змогу виявити, принаймні, одну нову інформацію - комусь цей чоловік справді не дуже подобався.

Щодо того, ким могла бути багата персона, можуть бути тільки припущення. Кістки розповідають про старіючого чоловіка, у якого з'являються ознаки потертості зубів і подагри. У 2012 році антропологи шукали травми, які могли б пояснити смерть людини, але не знайшли нічого переконливого. Історик Кай Майкл і археолог Харальд Меллер - експерт з культури раннього бронзового століття - не були задоволені і закликали експертів повернутися до вивчення рештків.

"Нам вдалося перевірити три явних ушкодження кісток. Імовірно, було більше травм, але всі ті, що ми підтвердили, були смертельними. Знаряддя вбивства, можливо, було кинджалом, лезо якого мало бути завдовшки не менше ніж 15 сантиметрів", - говорить заступник директора інституту юридичної медицини Саарського університету Френк Рамсталер.

Ударів було завдано в живіт і в хребет - на одинадцятому грудному хребці залишилася подряпина завширшки шість і завглибшки три міліметри. Водночас жертва, найімовірніше, стояла біля стіни або лежала. Таке поранення неминуче ушкодило б артерії і призвело до смерті.

Такий удар, найімовірніше, був завданий досвідченим воїном: пізніше схожий смертельний удар використовували римські гладіатори. Якщо гіпотеза про несподівану атаку досвідченого вбивці правдива, це зробить трагічний кінець цього знатного чоловіка найстарішим прикладом політичного вбивства. Можливо, ця людина була вбита одним або кількома друзями, людьми, які могли підійти досить близько, щоб завдати серію смертельних ударів.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X