Вчені виявили потенційні сліди давніх мікробів на Марсі

3 лютого 2016, 06:00
Вчені з США заявили про велику ймовірність того, що на поверхні Марса виявлено сліди древніх мікробів

У 2008 році марсохід Spirit знайшов незвичайні горбки в кратері Гусєв, передає Дзеркало тижня з посиланням на Smithsonian.

Зовні вони нагадують цвітну капусту, але складаються з опаловидного кремнезему. Раніше дослідники вважали, що горбки було "вирізано" з кам'яної породи геотермальними процесами, пов'язаними з кислотністю, - ще в той час, коли в районі кратера Гусєв било гаряче джерело.

Відео дня

Однак в 2011 році планетолог Стівен Рафф і геобіолог Джек Фармер виявили, що поверхня відрізняється лужністю або нейтральною кислотністю.

Через кілька років Рафф і Фармер знайшли схожі об'єкти в чилійській пустелі Атакама (яка вважається найближчим аналогом марсіанського середовища на Землі). "Гранули" були виявлені на полі гейзери Ель Татіо, а також неподалік від гарячих джерел Йєллоустон і в районі вулканів Таупо в Новій Зеландії.

Як вважають вчені, горбки в пустелі Атакама - це сліди діяльності древніх бактерій. Зараз вони шукають в ґрунті конкретні хімічні сліди органічного життя (біосігнатури). Якщо ці пошуки закінчаться успіхом, кратер Гусєв стане головним місцем пошуку життя на Марсі.

Однак, як кажуть дослідники, довести біогенне походження гранул Атаками буде дуже складно, і займе цей процес, як мінімум, кілька років.

Раніше вчені знайшли на Марсі сліди озера, яке в давнину могло бути наповнена водою, придатною для існування життя.

Показати ще новини
Радіо NV
X