Вчені виявили нову форму матерії
Вперше цей стан речовини було передбачено майже 50 років тому, пише Futurism.
Екситоній це досить екзотичний конденсат, який проявляє макроскопічні квантові явища, такі як надпровідність або надтекучість. Він складається з екситонів, частинок, які утворені з малоймовірного злиття евакуйованого електрона і дірки, яку він залишає. Діра при цьому поводиться як заряджена частинка.
У своїх експериментах на нелегованих кристалах діселеніда титану дослідники з університету Іллінойсу змогли спостерігати і сам матеріал, і його попередню м'яку плазмонієву фазу, яка доводить існування екситонів. Фаза попередника виникає, коли матеріал наближається до своєї критичної температури.
Вчені відтворили свої результати 5 разів на різних розщеплених кристалах під час тестування, щоб отримати реальні докази. Дослідження проводилося Пітером Аббамонте з університету штату Іллінойс разом з аспірантами Аншул Когаром і Мінді Раком.
"Цей результат має космічне значення. Відтоді, як термін "Ексітон" було введено в 1960 році фізиком-теоретиком Бартом Гальперіним, фізики прагнули продемонструвати його існування. Теоретики сперечаються, чи буде це ізолятор, ідеальний провідник, або надтекуча рідина - з деякими переконливими аргументами з усіх боків. З 1970-х років, багато експериментаторів опублікували докази існування екситона, але їх результати не були остаточним доказом і можуть в рівній мірі були пояснені звичайним структурним фазовим переходом", - наголошуюють автори роботи.
Раніше НВ повідомляло, що дві групи вчених незалежно один від одного, ймовірно, ідентифікували загадкову форму матерії - тетракварк. Автори обох нових робіт провели обчислення стійкості існування частинок, що складаються з чотирьох кварків, в яких два кварки і два антикварки. Такий підхід відрізняється від раніше прогнозованих моделей, де в тетракварку було три кварки і один антикварк.

матеріалів розділу Техно
Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.