Фізики підтвердили існування "неможливої" форми матерії

6 грудня 2017, 07:03
Дві групи вчених незалежно одна від одної, ймовірно, ідентифікували загадкову форму матерії - тетракварк

Два нових теоретичних обґрунтування існування невловимої форми матерії, яка називається тетракварк, показують, що ці частинки можуть існувати на стійкій основі, пише Science Alert.

Відео дня

Автори обох нових робіт провели обчислення стійкості існування частинок, що складаються з чотирьох кварків, в яких два кварка і два антикварка. Такий підхід відрізняється від раніше прогнозованих моделей, де в тетракварку було три кварки і один антикварк.

Дослідники розрахували і масу цих незвичайних елементарних частинок - вона становить 10 389 МеВ/с2. Нові розрахунки показують, що чотирикваркові частки такої маси мають існувати і досить довго, щоб їх можна було виявити в експерименті. Раніше вважалося, що маса цих часток настільки велика, що вони швидко розпадаються.

"Поки це не зовсім академічний доказ, але відкриття цілком може статися. У разі тетракварків, люди завжди можуть висувати альтернативні пояснення", - наголосив фізик-теоретик Кріс Квігг з Національної прискорювальної лабораторії Фермі.

Додамо, за сучасними уявленнями, всі елементарні частинки складаються з невеликих об'єктів, які фізики називають кварками. Протони, нейтрони та інші "важкі" частинки, які називаються баріонами, містять в собі три кварки. Менші частки, так звані мезони, містять в собі два елементи - "звичайний" кварк і антикварк, базову складову антиматерії.

Слово "кварк" було запозичено першовідкривачем цих об'єктів, британцем Маррі Гелл-Манном з роману Джеймса Джойса "Поминки за Фінегану", де в одному з епізодів чайки кричать: "Three quarks for Muster Mark!". Наразі відомо 6 різних "сортів" (частіше кажуть "ароматів") кварків.

poster
Підписатись на щоденну email-розсилку
матеріалів розділу Техно
Розсилка про те як технології змінють світ
Щопонеділка

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X