Вчені виявили найдавнішу гробницю правителя індіанців майя

20 вересня 2017, 09:10
При розкопках стародавнього міста Вака в Гватемалі міжнародна група археологів виявила гробницю правителя майя

Дані попереднього аналізу показують, що ця могила - найстаріша з відомих дослідникам, пише National Geographic.

Закинуте поселення майя було випадково виявлено при розвідці нафти в 1960-х роках. Розкопки тут ведуться з 2003 року, і з того часу вчені знайшли кілька могил, в тому числі усипальницю королеви. А цього літа археологів чекало нове відкриття: на території поселення Вака була відкрита гробниця стародавнього правителя майя.

Відео дня

Це найстаріше королівське поховання майя з відомих на сьогодні. Згідно з даними попереднього аналізу, вона відноситься до 300-350 років нашої ери. Шість королівських гробниць, знайдені тут же раніше, були створені в період з V по VII століття. Артефакти, які оточували останки, дозволили припустити, що похований міг бути королем Ті Чан Ах: саме він правил майя на початку IV століття.

Його ім'я зафіксовано в низці історичних документів, але факти його біографії вченим практично не відомі. Якщо гіпотеза вірна, це означає, що Ті Чан Ах помер молодим і раптово.

Про це говорять предмети, відправлені з ним в "останню путь": при тому, що майя були великими майстрами, тут багато артефактів виконані поспіхом і не відрізняються високою якістю. При цьому вони характерні тільки для майя з правлячого класу. Вдалося знайти більш 20 артефактів, в тому числі червону нефритову маску бога кукурудзи - у майя це символізувало владу. До зубів покійного були прикріплені нефритові камені - ще один символ правлячого класу.

Раніше НВ повідомляло, що в серпні 2016 року археологи виявили одну з найбільших гробниць індіанців майя. В ході розкопок в Белізі вчені знайшли гробницю і кілька ієрогліфічних панелей, які проливають світло на історію зміїної династії індіанців майя, що існувала приблизно 1300 років тому.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X