Вчені виявили на Марсі величезне море

23 листопада 2016, 14:29
Під поверхнею Марса канадські і американські геофізики виявили великі запаси замороженої води

Зробити важливе відкриття вдалося з допомогою радіолокатора SHARAD орбітальної станції Mars Reconnaissance Orbiter, повідомляється на сайті NASA.

Шар, що складається з водяного льоду (50-80 відсотків), піску і газів, розташований на глибині 1-10 метрів під поверхнею на заході рівнини Утопія, приблизно на півдорозі від екватора до північного полюса. Заморожена водойма має товщину 80-170 метрів і обсяг 14,3 тисячі кубічних кілометрів. Це приблизно відповідає об'єму озера Верхнє, уточнюють дослідники.

Відео дня

"Це родовище, ймовірно, більш доступне, ніж більшість водяного льоду на Марсі, тому що воно знаходиться на відносно низьких широтах і лежить на плоскій, рівній місцевості, де посадка космічного апарата буде простіше, ніж в деяких інших районах", -зазначив Джек Холт з університету Техасу.

Цікаво, що на широті цього родовища - приблизно на півдорозі від екватора до полюса - водяний лід не може сьогодні зберігатися на поверхні Марса. Проте родовище води в Утопії захищено від атмосфери з допомогою грунтового покриву товщиною приблизно від 1 до 10 метрів.

"Це родовище, імовірно, сформувалася так само, як на Землі снігопади формують крижаний лист. Це сталося в той період в історії Марса, коли вісь планети була більш нахилена, ніж сьогодні", - говорить один з авторів дослідження Кессі Стуурман з Інституту геофізики в Університеті штату Техас в Остіні.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X