Вчені виявили мутацію, яка відповідає за інтелект людини

18 вересня 2017, 15:07
Американські вчені виявили ген, який сприяє підвищенню коефіцієнта інтелекту (IQ) у людини

Різниця в IQ у людей з цим геном і без нього доходила до шести пунктів, пише Learning Mind.

Дослідники під керівництвом доцента Дена Дабал з Каліфорнійського університету в Сан-Франциско, засвідчили, що ті люди, які мають у своїй ДНК варіант KL-VS гена KL не тільки живуть довше, але мають більш розвинені пізнавальні функції, причому незалежно від віку. Ген працює, посилюючи дію трансмембранного білка Клото, який володіє антивіковими властивостями.

Відео дня

Вчені з Сан-Франциско обстежили 220 добровольців у віці від 52 до 85 років і спочатку зосередилися на вплив мутації гена KL-VS на старіння. Але різні тести підтвердили інтелектуальну перевагу носіїв цього гена незалежно від віку. Цей же результат отримали і два інших колективи вчених, таким чином, загальне число випробовуваних склало 718 чоловік.

Висновки були підтверджені і експериментами на мишах - деяким з них перенесли ген KL-VS. Гризуни з мутаціями вивчали і запам'ятовували тести набагато краще, ніж звичайні миші.

Це відкриття може не тільки допомогти в лікуванні захворювань пам'яті в похилому віці, таких як деменція і хвороба Альцгеймера, але в майбутньому зможе привести до нового типу терапії пізнавальних функцій. Зокрема, рівень білка Клото намагатимуться підвищити за допомогою пігулок.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X