Вчені відстежили тепло в глибинах Марса

25 січня 2017, 12:34
Німецькі та французькі вчені описали розташування найбільших гарячих потоків мантії, спрямованих від ядра в бік кори Марса

Нові дані показують, як тепло проходить через глибини Марса. Це допоможе у розрахунку майбутньої посадки марсіанського модуля, пише Eos.org.

Спусковий апарат InSight приземлиться на Марсі в листопаді 2018 року, він стане передовою геофізична станції моніторингу планети. Корабель буде намагатися зондувати внутрішні глибини планети, зокрема, вимірювати, скільки тепла піднімається від мантії планети до поверхні. Але оскільки апарат буде нерухомим, карта мантійних потоків потрібна вченим до його посадки.

Відео дня

Фахівці склали точну, за їх словами, тривимірну комп'ютерну модель розподілу теплових потоків, що виходять з надр Марса. Області Марса з високими значеннями теплового потоку розташовуються, швидше за все, над мантійними потоками. До таких регіонів вчені відносять, зокрема, найбільші вулканічні райони планети — нагір'я Елізій і провінцію Фарсід.

Результати дослідження показали, що мантійний потік під нагір'ям Елізій - невеликий, близько 800 кілометрів. Тим не менш, апарат InSight все ж можна помістити безпосередньо над ним.

Показати ще новини
Радіо НВ
X