Вчені: Супутник Сатурна Діона таїть у собі підземний океан

6 жовтня 2016, 10:13
Астрономи припускають, що під поверхнею супутника Діона може бути вода

Нові спостереження космічного зонда Cassini вказують, що під крижаною корою Діони може існувати великий океан. Вже відомо, що такі океани існують на інших місяцях Сатурна - Титані і Енцеладі. Останній дуже схожий на Діону, але трохи менше, відзначає Phys.org.

Відео дня

Вчені з Королівської обсерваторії Бельгії припускають, що океан може ховатися на глибині близько 100 км під крижаною поверхнею Діони. Гейзерів на супутнику поки не виявлено, однак тріщини в корі Діони вказують на схожу активність в минулому.

"Ми припустили, що крижана кірка може мінімально розтягуватися або стискатися, щоб створити поверхневі форми рельєфу. Більш потужні струси обрушили б цю кору", - говорить керівник дослідження Мікаель Ботэ.

За даними бельгійських вчених, новий фактор змушує по-новому оцінити товщину анологічних утворень Енцелада – вони можуть виявитися менше, ніж вважалося раніше. А отже, місце для океану знайдеться і на схожій на Енцелад Діоні.

Раніше НВ повідомляло, що астрономи NASA назвали п'ять найбільш ймовірних місць існування позаземного життя. Серед них є Енцелад, а, значить, така ймовірність існує і для Діони.

poster
Підписатись на щоденну email-розсилку
матеріалів розділу Техно
Розсилка про те як технології змінють світ
Щопонеділка

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X