Астрономи NASA назвали п'ять найбільш ймовірних місць існування позаземного життя

5 жовтня 2016, 14:42
Вчені знайшли п'ять місць, в яких може існувати життя поза межами Землі. Три з них - у Сонячній системі

На відміну від колишніх переконань вчених, недавні відкриття NASA зазначають, що виявлення позаземного життя в нашій Сонячній системі більш ніж можливо. Астроном Сет Шостак назвав п'ять місць у Всесвіті, в яких може бути життя, повідомляє hngn.com.

Відео дня

На першому місці по ймовірності того, де, на думку NASA, може бути життя, знаходиться Марс. Згідно з останніми дослідженнями, на Червоній планеті дійсно можливе життя: вона відповідає і вимогам по температурі, і за складом атмосфери і за багатьма іншими ознаками. На Марсі досить водню, який є одним з найважливіших елементів для підтримки життєдіяльності. Про інопланетян, звичайно, мови немає, а от наявність одноклітинних організмів цілком реальна.

На другому місці супутник Юпітера - Європа. На ньому виявлені залишки води, які раніше могли бути солоними океанами - не виключено, що вода в рідкому стані може бути тут до сих пір. Hubble виявив на Європі залишки крижаних шлейфів, пізніше - гейзерів.

Супутник Сатурна Енцелад теж, на думку NASA, може бути придатним для життя. Тут досі збереглася геологічна активність, а поверхня відбиває велику частину світу. Імовірно, всередині Енцелада є гаряча вода, а значить - може розвиватися життя. Тріщини, які вдалося виявити на поверхні під час однієї з космічних місій, вказують на наявність тонкого льоду - саме там, теоретично, знаходяться підземні річки.

Знаменита Проксіма B з системи Проксима Центавра вже названа екзопланетою. Вона знаходиться в так званій "зоні життя": ідеально віддалена від своєї зірки, має достатні запаси водню та чудовий температурний режим. Разом з цим, NASA вважають, що життя там може бути тільки з однієї сторони, так як планета завжди звернена до своєї зірки одним боком.

Останній претендент - це зірка KIC 8462852, навколо якої, як припускали, може бути побудований космічний корабель. Причина цього - зміни у світінні, які можуть свідчити про наявність конструкції перед світилом. Однак останні дослідження показали, що, швидше за все, ніяких будівель там немає.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X