Вчені розповіли, що є причиною частого відчуття голоду

30 квітня 2017, 17:27
Вчені з Німеччини та США на основі проведених досліджень вияснили, що причиною відчуття голоду може бути сіль

Про це повідомляють на Journal of Clinical Investigation.

Зробити відкриття вченим допомогло спостереження за десятьма російськими космонавтами, котрі в 2009-2011-му році брали участь у програмі симуляції польоту. Там вони по кілька місяців перебували в контрольованому середовищі та на ретельно складеному раціоні.

Відео дня

Науковці намагались щоденну кількість солі у їжі з 12 грамів (а саме стільки з'їдає середньостатистичний росіянин) зменшити до 6. Дослідники очікували, що піддослідні почнуть пити менше води і рівень натрію в їхніх організмах знизиться. Однак вийшло навпаки: космонавти стали пити більше води, ніж коли були на високосольовій дієті.

Науковці також провели схожий експеримент на мишах, де з'ясували, що миші на високосольовій дієті з'їдали вдвічі більше корму, ніж ті гризуни, кому давали менше солі. Більше того, у гризунів із першої групи відбувалося розщеплення м’язового білку, який перетворювався на сечовину.

Професор медицини з Гарвардської медичної школи Марк Зідель підкреслив, що результати дослідження демонструють, наскільки зміна кількості солі в раціоні здатна вплинути на метаболізм жирів та протеїнів у організмі, на харчові звички та питний режим, а ще спричинити психологічні зміни.

Показати ще новини
Радіо НВ
X