Вчені розгадали одну з головних загадок планети Земля

17 лютого 2017, 14:02
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке
Шведські фізики з'ясували, чому ядро Землі залишається твердим, незважаючи на надвисокі температури

Дослідники з Королівського технологічного інституту в Швеції припускають, що в ядрі Землі існує своеєрідний залізний сердечник, пише Science Alert.

Вони використовували Triolith - один з найбільших суперкомп'ютерів країни - для імітації атомних процесів на відстані 6400 кілометрів під нашими ногами.

Відео дня

Атомні структури заліза здатні змінюватися під впливом зміни температури і тиску. При кімнатній температурі і при звичайному тиску залізо знаходиться в так званій фазі об'ємно-центрованої кубічної структури (ОЦК) кристалічної ґратки. Під високим тиском ґратка переходить в гексагональну цільноупаковану фазу. Раніше вважалося, що твердий, кристалізований стан заліза в земному ядрі пояснюється тим, що воно знаходиться в гексагональній фазі, оскільки умови для ОЦК тут занадто нестабільні. Однак, мабуть, середовище в центрі нашої планети насправді загартовує і ущільнює стан ОЦК, а не руйнує.

"В умовах земного ядра ОЦК-решітка заліза демонструє раніше небачену картину дифузії атомів. Нестабільність здатна перервати ОЦК-фази при низькій температурі, проте висока температура, навпаки, підвищує стабільність цієї фази", — говорить провідний дослідник Анатолій Бєлоношко.

В якості аналогії підвищеної активності атомів в залізі в центрі Землі Бєлоношко призводить колоду карт, де атоми (представлені картами) можуть постійно і дуже швидко перемішуватися під впливом підвищеної температури і тиску, але при цьому колода залишається єдиним цілим.

Як відзначають дослідники, їх колеги, швидше за все, вже бачили кристали заліза при таких умовах, однак вони неправильно проінтерпретували результати експериментів.

poster
Підписатись на щоденну email-розсилку
матеріалів розділу Техно
Розсилка про те як технології змінють світ
Щопонеділка

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X