Вчені попереджають: арктичні льоди можуть зникнути до кінця століття

7 березня 2017, 11:29
Дослідники повідомили "погані новини для людей і білих ведмедів": вивільнення від льоду Арктики може відбутися вже в 2100 році

Це призведе до підвищення рівня моря на кілька метрів, руйнування місць проживання ескімосів та інших північних народів, а також до вимирання білих ведмедів, відзначають вчені з університету Ексетера у Великобританії, пише Seeker.

Відео дня

"Наші розрахунки показують, що Арктика повністю позбудеться річного крижаного покриву в той момент, коли глобальне потепління досягне позначки в 1,5 градуса Цельсія", — заявив Джеймс Скрін з університету Ексетера.

Більш того, навіть якщо потепління на планеті вдасться зупинити до позначки плюс півтора градуса, це все одно не гарантує збереження льодового покриву Арктики. Досить імовірно, що льоди залишаться тільки біля берегів Гренландії. А підвищення середньої температури на планеті всього на 3 градуси за Цельсієм може призвести до того, що Арктика практично повністю позбудеться льоду вже до 2100 року.

Раніше НВ повідомляло, що, за прогнозами вчених, Арктика може позбутися морських льодів в літній період вже до 2040 року.

Показати ще новини
Радіо НВ
X