Вчені попередили про сильні землетруси в 2018 році

21 листопада 2017, 07:04
Нове дослідження показує, що в 2018 році відбудеться сплеск кількості землетрусів в усьому світу завдяки тому, що швидкість обертання Землі сповільнюється

Такі дані були представлені в роботі вчених з Університету Колорадо в Боулдері і Університет штату Монтана, пише BGR.

Дані дослідження звучать як початок фантастичного роману, але вони засновані на наукових даних. Автори досліджували графік сейсмічної активності протягом останніх 100 років, і, завдяки багатству доступних даних, вони змогли визначити, що тимчасове уповільнення обертання Землі, здається, пов'язане з найбільш руйнівними і частими спалахами даних про землетруси.

Відео дня

Автори роботи відзначають, що через сонячні та місячні припливи обертання Землі ледь помітно гальмується. Крім того, на обертання Землі впливають і інші внутрішні сили, які то трохи пригальмовують, то прискорюють обертання планети. Різниця в довжині діб при такому уповільненні обертання становить всього кілька мілісекунд, проте цього достатньо для збільшення кількості землетрусів. В середньому спостереження показують, що в роки уповільненого обертання Землі землетруси магнітудою 7 трапляються на 25% частіше, ніж при "швидкій" Землі.

"У наступному році ми маємо побачити значне збільшення кількостіа сильних землетрусів. Досі у нас було в середньому тільки шість сильних землетрусів. Ми могли б легко отримати 20 землетрусів на рік, починаючи з 2018 року", - пояснює співавтор дослідження Роджер Білхем.

Раніше НВ повідомляло, що космічне агентство NASA розмістило на YouTube ролик, на якому показано наслідки змін клімату на Землі за останні 20 років. У ролику були використані супутникові знімки. Найстаріші з них були зроблені в 1997 році. Відео показує, як змінювався розмір льодовиків і сніжних покривів на Землі.

Показати ще новини
Радіо НВ
X