Вчені показали, що мікроби можуть жити на супутнику Сатурна

28 лютого 2018, 07:03
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке

Австрійські мікробіологи з'ясували, що деякі земні бактерії могли б вижити в підлідному океані на Енцеладі, супутнику Сатурна.

Дослідницька група, яку очолював Симон Ріттманн з Віденського університету, прийшла до висновку, що певні види земних мікробів здатні розмножуватися в умовах Енцелада, повідомляє Gizmodo.

Відео дня

В експерименті використовувалися три види архей: Methanothermococcus okinawensis, Methanothermobacter marburgensis і Methanococcus villosus, яких помістили в умови, схожі на ті, які, ймовірно, існують на Енцеладі. На Землі ці мікроорганізми використовують вуглекислий газ і молекулярний водень в якості їжі, вивільняючи метан в якості побічного продукту.

Зокрема, організми поміщалися в суміш водню, вуглекислого газу, чадного газу, метану, азоту і в деяких випадках ще й етилену. Тиск варіювалося від 2 до 90 бар, а температура від 65 до 80 градусів Цельсія (такою вона може бути ближче до областей гідротермальної активності на супутнику).

Щоб зробити життя більш складним для архей, команда Ріттмана також піддала їх впливу деяких шкідливих сполук, які могли б існувати на Енцеладі і які, як відомо, перешкоджають росту, такі як формальдегід, аміак і монооксид вуглецю. Мікроби просто позбулися цих хімічних речовин і продовжували процвітати.

"Це перше міждисциплінарне дослідження про мікроорганізм з Землі, який міг би виробляти метан в умовах Енцелада. Ми змогли показати, що в передбачуваних умовах Енцелада і даних параметрах навколишнього середовища в лабораторії відбувалося біологічне виробництво метану і що мікроорганізм з гідротермальної системи на Землі може рости в присутності передбачуваних речовин-інгібіторів в поєднанні з високим тиском ", - підкреслив Симон Ріттманн.

У той же час, на думку інших вчених, одна зі слабких сторін нового дослідження полягає в тому, що кислотність середовища, яка використовується в експерименті, була нижче діапазону, який зафіксував на Енцеладі зонд Cassini.

Раніше НВ повідомляло, що міжнародна група вчених з'ясувала, що на супутнику Сатурна Енцеладі існують всі необхідні для зародження життя умови. Швидче за все, на супутнику Сатурна є гідротермальна активність, яка виникає через приливне тертя між водою і ядром Енцелада. Це, в свою чергу, забезпечує енергією гіпотетичні живі організми.

poster
Підписатись на щоденну email-розсилку
матеріалів розділу Техно
Розсилка про те як технології змінють світ
Щопонеділка

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X