Астрономи підтвердили, що на супутнику Сатурна може бути життя

7 листопада 2017, 11:36
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке
Міжнародна група вчених з'ясувала, що на супутнику Сатурна Енцеладі існують всі необхідні для зародження життя умови

Дослідники вважають, що, завдяки приливному руху, під крижаною корою супутника знаходиться тепла вода, пише Science Alert.

Судячи про всьому, на супутнику Сатурна є гідротермальна активність, яка виникає через приливне тертя між водою і ядром місяця. Це, в свою чергу, забезпечує енергією гіпотетичні живі організми.

Відео дня

"Необхідно розглянути більш докладно, як структура і склад кам'яного ядра Енцелада може грати ключову роль в створенні необхідної енергії", - говорить астробіолог Гаель Шобле з Університету Нанта у Франції.

Дослідники створили комп'ютерну модель, яка показала, що приливні сили можуть нагрівати воду всередині ядра супутника. Це відбувається через тертя, що виникає при циркуляції рідини в пористих породах. Температура води підвищується, а потім вона викидається в космос вигляді крижаних гейзерів.

За умови, що ядро небесного тіла пронизане порами, воно може підтримувати гідротермальну активність в підземних океанах супутника протягом мільярдів років.

"Теплий глобальний океан, який існує кілька мільярдів років буде відмінним місцем для життя. Адже треба було всього близько 640 мільйонів років еволюції життя на Землі від мікроба до ссавців", - пояснює планетарний вчений Моніка Грейді з Відкритого університету у Великобританії.

poster
Підписатись на щоденну email-розсилку
матеріалів розділу Техно
Розсилка про те як технології змінють світ
Щопонеділка

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X