Вчені пояснили загадковий викид комети Чурюмова–Герасименко

26 серпня 2016, 16:18
Вчені пояснили загадковий викид комети Чурюмова –Герасименко, випадково зафіксований зондом Розетта, повідомляє N+1 з посиланням на блог Європейського космічного агентства і журнал Monthly Notices of the Royal Astronomical Society

Так, перша активність на поверхні комети припала на літо 2015 року, коли космічний об'єкт знаходився в перигелії. Тоді заради безпеки Розетта була відведена від комети на безпечну відстань, що знизило детальність спостережень.Саме це завадило дослідити частинки, викинуті кометою.

Відео дня

Новий викид стався через півроку з моменту перигелію - 19 лютого 2016 року. В цей час Розетта перебувала від комети на відстані 35 кілометрів. За процесом вдалося спостерігати відразу за допомогою дев'яти інструментів, що знаходяться в розпорядженні зонда.

Комета почала активно викидати частинки, а зростання температури оточуючого комету газу склало 30 градусів. За оцінками вчених швидкість частинок становила близько 24 кілометрів на годину, а середній розмір — 180 мікрометрів. Помітити потік частинок вдалося також камерам Розети і приладів орієнтації по зірках. Щільність газів, що оточували апарат збільшилася в 1,5-2,5 рази.

Так як при спостереженнях були активні майже всі основні інструменти апарату, це дозволило встановити навіть можливу причину викиду - зсув.

Одним із свідчень на користь гіпотези зсуву є велика ширина конусу викиду. Якщо б його джерелом був потік матеріалу з надр комети, то він повинен був бути набагато вужчим.

Вчені сподіваються, що зібрані дані дозволять розібратися з природою та особливостями викиду і навіть краще зрозуміти внутрішню будову комети.

Читайте також в розділі Наука:

Комета 67P/Чурюмова-Герасименко була відкрита в 1969 році київським астрономом Климом Чурюмовим при дослідженні фотознімків, зроблених Світланою Герасименко. Комета знаходиться на відстані 400 мільйонів кілометрів від Землі, вона рухається зі швидкістю приблизно 55 тисяч кілометрів на годину, період її обертання дорівнює 6,6 року.

Загальна вартість місії Розетти оцінюється в 1,3 мільярда євро. Зонд був запущений в березні 2004 року і подолав 6 мільярдів кілометрів за 10 років, одного разу наблизившись до Марсу і тричі - до Землі, а також пролетівши повз астероїди Штейнс і Лютеція. Більше 30 місяців апарат провів в гібернації для економії ресурсів, активізувавшись в січні 2014 року.

poster
Підписатись на щоденну email-розсилку
матеріалів розділу Техно
Розсилка про те як технології змінють світ
Щопонеділка

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X