Рахунок на мільярди. Скільки тиранозаврів проживало на Землі та яка їх кількість помістилася б в Полтаві — дослідження

17 квітня 2021, 07:03
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке

Палеонтологи з США підрахували, що за всю історію на Землі проживали 2,5 млрд тиранозаврів.

"Їхня загальна кількість дійсно здивувала мене", — наводить Business Insider слова Чарльза Маршалла, палеонтолога з Берклі, співавтора дослідження, опублікованого в журналі Science.

Відео дня

Він зазначив, що тільки зараз люди можуть усвідомити, як їм пощастило виявити цей вид, адже палеонтологи відкопали лише одного з 80 мільйонів дорослих особин тиранозавра. За словами Маршалла, зараз в державних музеях по всьому світу знаходиться близько 32 добре збережених кістяків дорослих тиранозаврів. Це означає, що ми відкопали тільки 0,00000125% всіх дорослих тиранозаврів, які коли-небудь жили.

Команда вчених провела обчислення на основі закону Дамута — головного правила біології: чим більшою є тварина, тим меншою є її популяція. Дослідники враховували такі чинники, як розмір ареалу, масу тіла, характер росту, вік статевої зрілості, тривалість життя, тривалість одного покоління і загальний час, протягом якого тираннозаври існували до зникнення 66 мільйонів років тому.

Вийшло, що за весь час на Землі змінилося 127 тис. поколінь Т-Рексів. В середньому вони жили по 28 років, а час генерації (зміна поколінь) становила 19 років. Для проживання однієї особини необхідна була територія розміром з Полтаву (близько 100 кв. км) і загалом ці динозаври жили не дуже щільно.

poster
Підписатись на щоденну email-розсилку
матеріалів розділу Техно
Розсилка про те як технології змінють світ
Щопонеділка

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X