Вчені перетворили смартфон Nokia Lumia 1020 на квантовий мікроскоп

19 січня 2017, 17:22
Команда дослідників оголосила, що побудувала мікроскоп, який використовує камеру в смартфоні, щоб виявити продукти реакцій секвенування ДНК

Відкриття означає, що лікар зможе підключити новий гаджет і проводити молекулярний аналіз пухлин у тих місцях, де немає лабораторій і лікарень, повідомляє Gizmodo.

Новий інструмент, в теорії, може дозволити лікарям проводити діагностику раку майже в будь-якому місці, оскільки секвенування (визначення послідовності амінокислот) ДНК є сьогодні основним методом діагностики раку.

Відео дня

Вчені використовували смартфон Nokia Lumia 1020, оснащений 41-мегапіксельною камерою з оптикою Carl Zeiss, оптичною стабілізацією і ксеноновим спалахом. Для смартфона на 3D-принтері був надрукований спеціальний чохол, який включає 532 нм і 638-нм лазерні діоди, розміщені під кутом 75 градусів, які слугувалм для флуоресцентного підсвічування в декількох діапазонах для виявлення окремих RCP-генів, а також білий світлодіод для підвищення якості зображення.

Після обробки зображень у форматі DNG з використанням спеціального алгоритму вченим вдалося досягти успішного секвенування ДНК в зразках пухлин людей з раком товстого кишківника.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X