Вчені передбачили планетарну катастрофу на орбіті Урана

5 вересня 2017, 19:06
Американські астрономи підрахували, що два супутника Урана, Крессида і Дездемона, зіткнуться один з одним

Правда, зіткнення станеться приблизно через мільйон років, повідомляє New Scientist .

Співробітник Університету Айдахо Роберт Кенчіа вивчав Крессиду і зробив висновок, що її маса стане однією з причин загибелі супутника. Крессида набагато щільніша, ніж маленькі супутники Сатурна і складається здебільшого з вуглецевої речовини. Дізнавшись масу супутника, Кенчіа змоделював траєкторію його руху і прийшов до висновку, що Крессида і Дездемона рано чи пізно зіткнуться.

Відео дня

Зіткнення супутників повинно відбутися приблизно через мільйон років. Наразі їх орбіти віддалені один від одного всього на 900 кілометрів. Наприкінці минулого століття астрономи вперше висловили припущення про можливе зіткнення супутників, але тоді йшлося про часовий інтервал в десятки мільйонів років.

Вчені припускають, що подібні зіткнення супутників Урана відбувалися і раніше. Зазначається, що два дифузних кільця поблизу місяців Урана могли утворитися зі сміття від попередніх зіткнень небесних тіл.

Раніше НВ повідомляло, що американські астрономи знайшли дві темні місяця, приховані в кільцях Урана. Висновки вчених з Університету Айдахо свідчать про те, що у двох кілець Урана (так звані Альфа і Бета кільця) є кілька міні-лун.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X