Американські астрономи знайшли два темних супутника, прихованих в кільцях Урану

17 жовтня 2016, 09:42
Вчені з'ясували, що в Урана, ймовірно, є ще два супутника

Дослідники повторно проаналізували дані, зроблені космічним апаратом Voyager-2 в 1986 році, і вважають, що знайшли докази існування двох ніколи раніше не бачених місяців, прихованих в кільцях Урану. Про відкриття американських астрономів повідомляє видання Science Alert.

Відео дня

Висновки вчених з Університету Айдахо свідчать про те, що у двох кілець Урану (так звані Альфа і Бета кільця) є кілька міні-супутників. Ці небесні тіла досягають в діаметрі від двох до семи кілометрів. Згідно з отриманими висновками, супутники знаходяться на відстані близько 100 кілометрів від кілець.

Дослідники припускають, що ці супутники настільки малі й темні, що вони злилися в фон для космічних апаратів. Визначення "темні" означає, що вони майже не відображають який-небудь світло, як більшість місяців планети.

Уран є сьомою за віддаленості від Сонця планетою Сонячної системи. Серед планет нашої системи вона займає третє місце по діаметру і четверте по масі. Уран називають "крижаним гігантом" тому, що в надрах планети є величезні запаси льоду. До цієї ж категорії відноситься Нептун – найдальша планета Сонячної системи.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X