Вчені навчилися визначати походження людини за відбитками пальців

29 вересня 2015, 15:07
Американські антропологи навчилися визначати походження людини за відбитками пальців, повідомляє N+1 з посиланням на American Journal of Physical Anthropology

Зокрема, антропологи з Вашингтонського Державного Університету і Університету штату Північна Кароліна виявили, що за відбитками пальців людей можливо визначити їх походження.

Відео дня

У своїй роботі автори дослідження використовували відбитки пальців 243 різних людей: 122 афроамериканські жінки і чоловіка (61 відповідно), а також 61 американки і 60 американців європейського походження. Дослідники вивчали деталі відбитків першого (типи зображення папілярного узору) і другого (закінчення папілярних ліній, їх розгалуження і перетини) рівнів. Відбитки вивчали з метою знайти відмінності залежно від статі чи походження індивіда.

Зокрема, вчені не виявили істотних відмінностей між відбитками чоловіків і жінок, однак виявили значні відмінності в деталях другого рівня у людей африканського та європейського походження.

За словами авторів, це перше антропологічне дослідження на подібному рівні деталізації відбитків (проте, в дактилоскопії часто використовується і третій рівень деталізації – розгляд особливостей кожної окремої папиллярной лінії), а результати вже представляють чималий інтерес.

Своє відкриття антропологи планують використовувати для дослідження глобальних структур популяцій, надалі автори продовжать роботу на більшій вибірці людей різного походження.

Показати ще новини
Радіо НВ
X