Вчені заявили про розгадку парадоксу здорових легенів у завзятих курців

28 вересня 2015, 12:10
Британські вчені заявили, що знайшли відповідь на загадку, чому у деяких завзятих курців з великим стажем виявляються практично зовсім неушкоджені легені, повідомляє Російська служба ВВС

Зокрема, дослідження, в якому взяли участь понад 50 тис. чоловік, показало, що в деяких випадках відзначаються благотворні мутації ділянок ДНК, які відповідають за функціонування дихальної системи, що дозволяє компенсувати негативні ефекти від паління.

Відео дня

На думку дослідників, це залежить від генетичної спадковості окремо взятої людини. Вивчивши медичні карти і генетичну інформацію більш ніж 50 тисяч британських добровольців - курців та прихильників здорового способу життя (серед обох груп були ті, що страждають від легеневих хвороб і здорові), вчені виявили ділянки ДНК-коду, які відповідають за зниження ризику виникнення хронічної обструктивної хвороби легень - захворювання, що найбільшою мірою викликається курінням.

Таким чином, власники "хороших генів" у меншій мірі ризикують обзавестися проблемами з легенями, ніж ті, хто має "погані гени".

За словами одного з авторів дослідження професора Мартіна Тобіна, виявлені гени відповідають за відтворення легеневої тканини і процесу реакції на її ушкодження.

При цьому, дослідження допоможе в розробці нових препаратів, спрямованих на лікування легеневих захворювань.

Проте, вчені нагадують, що найкращим засобом уникнути проблем з легенями все одно залишається повна відмова від куріння.

Показати ще новини
Радіо НВ
X