Вчені NASA виявили чорну діру, викинуту з центру галактики

Наукпоп

27 березня 2017, 07:09

Вчені NASA виявили чорну діру, викинуту з центру галактики

Вчені NASA виявили чорну діру, викинуту з центру галактики - фото

Фото: NASA

Вчені виявили незвичайну чорну діру

Астрономи виявили надмасивну чорну діру, яка з невідомих причин покинула центр своєї галактики

Вона розташована в галактиці під назвою 3С 186 і переміщається в просторі зі швидкістю майже 8 мільйонів кілометрів на годину, повідомляє Independent.

На думку вчених, чорну діру витіснив з центру галактики 3С 186 потік гравітаційних хвиль, який утворився через злиття чорних дір меншого розміру, які оберталися одна навколо одної. Такі дані були отримані за допомогою космічного телескопа Hubble.

"Коли ми об'єднали дані телескопа Hubble, рентгенівського телескопа Chandra і огляду Sloan Digital Sky Survey, всі вони вказали на один і той самий сценарій", – розповідає астрофізик з Університету Джонса Хопкінса Марко Чіаберг.

Виявилося, що чорна діра вже відійшла від центру своєї галактики приблизно на 35 тисяч світлових років, що перевищує дистанцію між Сонцем і центром Чумацького Шляху. Руху незвичайного об'єкту з такою швидкістю сприяють втрати величезної кількості енергії у вигляді гравітаційних хвиль що розходяться.

Нагадаємо, на початку лютого 2016 року НВ повідомляло, що вчені вперше зафіксували гравітаційні хвилі, передбачені Ейнштейном. Джерелом гравітаційних хвиль – збурень простору-часу – послужили дві чорні діри, що злилися в один об'єкт в 1,3 млрд світлових років від Землі.


Телеграм НВ

Підпишіться на наш канал у Телеграм. Там ми публікуємо термінові новини та найцікавіші історії дня України та світу.

Підписатися