Вчені NASA виявили чорну діру, викинуту з центру галактики

27 березня 2017, 07:09
Астрономи виявили надмасивну чорну діру, яка з невідомих причин покинула центр своєї галактики

Вона розташована в галактиці під назвою 3С 186 і переміщається в просторі зі швидкістю майже 8 мільйонів кілометрів на годину, повідомляє Independent.

На думку вчених, чорну діру витіснив з центру галактики 3С 186 потік гравітаційних хвиль, який утворився через злиття чорних дір меншого розміру, які оберталися одна навколо одної. Такі дані були отримані за допомогою космічного телескопа Hubble.

Відео дня

"Коли ми об'єднали дані телескопа Hubble, рентгенівського телескопа Chandra і огляду Sloan Digital Sky Survey, всі вони вказали на один і той самий сценарій", – розповідає астрофізик з Університету Джонса Хопкінса Марко Чіаберг.

Виявилося, що чорна діра вже відійшла від центру своєї галактики приблизно на 35 тисяч світлових років, що перевищує дистанцію між Сонцем і центром Чумацького Шляху. Руху незвичайного об'єкту з такою швидкістю сприяють втрати величезної кількості енергії у вигляді гравітаційних хвиль що розходяться.

Нагадаємо, на початку лютого 2016 року НВ повідомляло, що вчені вперше зафіксували гравітаційні хвилі, передбачені Ейнштейном. Джерелом гравітаційних хвиль – збурень простору-часу – послужили дві чорні діри, що злилися в один об'єкт в 1,3 млрд світлових років від Землі.

poster
Підписатись на щоденну email-розсилку
матеріалів розділу Техно
Розсилка про те як технології змінють світ
Щопонеділка

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X