Вчені вперше зафіксували гравітаційні хвилі, передбачені Ейнштейном

11 лютого 2016, 18:44
Існування гравітаційних хвиль було передбачене Альбертом Ейнштейном в 1916 році. Тепер вчені зафіксували їх, зробивши знакове відкриття, здатне почати нову главу у вивченні космосу

Заяву було зроблено у Вашингтоні фахівцями з Каліфорнійського технологічного інституту, Массачусетського технологічного інституту (МТІ) і обсерваторії LIGO (Laser Interferometric Gravitational Observatory).

Відео дня

Джерелом гравітаційних хвиль – збурень простору-часу – послужили дві чорні діри, що злилися в один об'єкт в 1,3 млрд світлових років від Землі. Відкриття було зроблено за допомогою двох гігантських лазерних детекторів, один з яких розташовується в Луїзіані, а інший – в штаті Вашингтон.

"Ми отримуємо сигнал, який сягає Землі, можемо вивести його на динамік і послухати, як ці чорні діри шумлять", - розповідає фізик Метью Еванс з МТІ.

За словами вчених, гравітаційні хвилі відкривають нові можливості для спостережень і вивчення Всесвіту. Зокрема, відкриття дозволить краще вивчити чорні діри. Крім того, вчені сподіваються дізнатися більше про ранні етапи існування Всесвіту.

"Це воістину, воістину приголомшлива подія, - вважає директор Інституту гравітації і космосу Університету штату Пенсільванія Абхай Аштекар. – Воно відкриває нове вікно у Всесвіт".

Показати ще новини
Радіо NV
X