Справою зайнялися. Біологи показали каракатицям 3D-фільми
Американські вчені наділи на каракатиць 3D-окуляри, щоб дізнатися, як працює тривимірний зір головоногих.
Дослідники вважають, що ці головоногі молюски мають бінокулярний зір.
Тревор Уорділл, доцент кафедри екології, еволюції та поведінки в Університеті Міннесоти і провідний автор статті, розповів, що його команда приклеїла липучки до шкіри каракатиці. Потім вони прикріпили 3D-окуляри з одною червоною і одною синьою фільтрованою лінзою до липучці на шкірі.
На екрані в передній частині акваріума для каракатиць вчені показували відео з креветками, улюбленою їжею каракатиць виду Sepia officinalis.
«Знадобилося багато часу і умовлянь, щоб змусити каракатиць носити окуляри. Вони хотіли пограти з цією штукою», — сказав Уорділл.
Але коли каракатиці все ж наділи окуляри, сталося щось дивне. Каракатиці витягли свої щупальця і атакували креветок на екрані так само, як якщо б вони побачили свою здобич в дикій природі.
Коли дослідники провели експеримент з каракатицею в окулярах, вони помітили, що тварина буде коригувати своє становище щодо екрану. Таким чином, у каракатиць є можливість використовувати стереопсіс, тобто вони можуть розрізняти відстані, тому що їх мозок може інтерпретувати відмінності між сигналами, які надходять від обох очей.
Дослідники успішно продемонстрували, що, як і люди, мозок каракатиці може обчислювати відстань, використовуючи вхідну інформацію від обох очей одночасно. Проте, вони пишуть у статті: «стереопсіс каракатиці, ймовірно, забезпечується іншим алгоритмом, не таким, як у людей, а не просто іншою реалізацією».
Це робить каракатиці другим відомим безхребетним, що використовують стереопсіс для визначення відстані. Раніше вчені з Великобританії показали, що богомоли також мають бінокулярне сприйняття глибини. Це відкриття також зроблено за допомогою крихітних 3D-окулярів.

матеріалів розділу Техно
Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.