Вчені математично довели, що старіння людини неминуче

1 листопада 2017, 20:48
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке
Розрахунки дослідників з університету Арізони показали, що старіння багатоклітинних організмів неминуче

Віковому зниженню життєздатності клітин в перспективі є тільки одна альтернатива - рак, пише Science Alert.

Математична модель показує, що навіть повне звільнення організму від шкідливих мутацій не приведе до порятунку від старості. З'ясувалося, що клітини організму поступово уповільнюють внутрішні процеси і починають втрачати свої основні функції. Крім цього, деякі клітини нарощують швидкість росту, що призводить до утворення в організмі ракових клітин.

Відео дня

"Якщо ви позбудетеся від тих клітин, які погано функціонують, це дозволить раковим клітинам розмножуватися. А якщо ви позбудетеся від ракових клітин, будуть накопичуватися клітини з млявим функціонуванням", - говорить провідний автор дослідження Пол Нельсон з Університету Арізони.

Іншими словами, якщо в багатоклітинному організмі між клітинами не буде конкуренції, вони неминуче постаріють. А якщо конкуренція буде, змагання виграють ракові клітини, які почнуть активно ділитися. І, відповідно, використання конкуренції між клітинами для усунення погано функціонуючих клітин, пов'язаних зі старінням, може призвести до розвитку раку, а не до продовження життя.

"Старіння - це математично неминучий процес. Неминучий в будь-якому випадку. У спроб зупинити цей процес немає ні логічного, ні теоретичного, ні математичного рішення", - зазначає Джоанна Масел, професор екології та еволюційної біології в Університеті Арізони.

poster
Підписатись на щоденну email-розсилку
матеріалів розділу Техно
Розсилка про те як технології змінють світ
Щопонеділка

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X