Вчені: грудне вигодовування не впливає на інтелект дитини

29 березня 2017, 10:15
Ірландські дослідники знайшли чергові переваги грудного вигодовування, але не виявили його зв'язків з розумовим розвитком дітей

Вчені з Ірландії вивчили поведінку 7478 дітей у віці від трьох до п'яти років для того, щоб проаналізувати, чи впливає метод годування на їх пізнавальні здібності, пише Science Alert.

Відео дня

Незважаючи на попередні дослідження, які вказують, що грудне вигодовування має позитивний вплив на інтелект дітей завдяки поживним речовинам у грудному молоці - нове дослідження показує, що ніяких довгострокових переваг воно не несе. Вчені виявили, що після врахування соціально-економічних факторів, таких як освіта і дохід батьків, ніяких відмінностей у розвитку пізнавальних здібностей дітей немає.

"Ми не виявили жодних статистично значущих відмінностей між дітьми, які були на грудному вигодовуванні, і тими, хто не був, з точки зору їх пізнавальних здібностей і розвитку мовлення", - розповіла одна з дослідників, Ліза-Крістін Жирар.

У той же час вченим з Університетського коледжу Дубліна вдалося встановити, що грудне вигодовування знижує ризики інфекційних захворювань у немовлят і число випадків синдрому раптової дитячої смерті.

"Але цікаво, що ми також знайшли прямий вплив грудного вигодовування на зниження гіперактивності у поведінці дітей трьох років. У п'ятирічних дітей такої чіткої залежності не було і ми припускаємо, що в цьому віці велику роль відіграють вже інші чинники", - додала Жирар.

poster
Підписатись на щоденну email-розсилку
матеріалів розділу Техно
Розсилка про те як технології змінють світ
Щопонеділка

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X