Правда чи міф? Смартфон для дитини - це завжди погано

29 березня 2017, 07:02
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке
У 1990-х вселенським злом для дітей називали телевізори. У 2000-х - комп'ютери. А сьогоднішні батьки як вогню бояться смартфонів в руках своїх дітей. Так чи виправданий цей страх?

МІФ: Смартфон для дитини - це завжди погано. Необхідно обмежувати час, який діти проводять з гаджетами

Правда. Американська академія педіатрії не може на даний момент однозначно заявити, що взаємодія дітей з гаджетами однозначно шкідлива. Так, в кінці 2016 року лікарі асоціації переглянули свої ж норми, випущені в 1990-х роках відносно того, що дитина не повинна проводити за екраном більше двох годин на день.

Відео дня

Тепер медики основний акцент роблять не на часу взаємодії з гаджетами, а на тому змісті, який стає доступним дітям. Лікарі закликають в першу чергу батьків підвищувати свою медіаграмотність, щоб допомогти сім'ям збалансувати цифрове і реальне життя від народження до зрілого віку.

"Деякі засоби масової інформації можуть мати виховне значення для дітей навіть з віку у 18 місяців, але критично важливо, щоб цей продукт був високої якості. Батьки маленьких дітей повинні дивитися медіа разом зі своєю дитиною, щоб допомогти дітям зрозуміти, що вони бачать", - йдеться в нових рекомендаціях педіатрів.

"Батькам дітей у віці від 6 років і старше, необхідно переконатися, що сучасні медіа не займає місце сну, фізичної активності і інших видів поведінки, необхідних для здоров'я", - наголошують медики.

У той же час, дослідники з Королівського коледжу Лондона з'ясували, що смартфон, який просто знаходиться в кімнаті дитини, негативно позначається на якості сну, оскільки вона весь час чекає надходження нових повідомлень і сповіщень. Це відбувається навіть у тому випадку, якщо дитина займається іншими справами.

Тому британські медики рекомендують прибирати гаджети з поля зору дитини в тих випадках, коли вона зайнята іншими справами.

Ще одне цікаве дослідження провела недавно сімейний психолог з Росії Катерина Мурашова. За її даними, в сім'ях з дітьми від 9 до 12 років найбільше часу в інтернеті проводять ті діти, батьки яких борються з захопленням дитиною гаджетами. У таких сім'ях діти проводять за цифровими пристроями приблизно 24,5 години на тиждень. А ось діти, чиї батьки використання комп'ютера і гаджетів ніяк не контролюють, проводять в мережі трохи менше часу - 23,5 години. Цікаво, що батьки першої групи припустили, що їх діти сидять в інтернеті по 11,5 годин в тиждень, а батьки з другої групи говорили про 25 годин на тиждень.

До речі, ще одне дослідження, цього разу проведене в США, доводить, що смартфони допомагають батькам краще контролювати здоров'я дітей. Представники молодого покоління краще сприймають повідомлення з екрану про те, що, приміром, необхідно прийняти ліки, або пройти кілька тисяч додаткових кроків.

"Мобільні медичні втручання, як виявляється, є життєздатним способом змінити модальність поведінки для молоді. Враховуючи повсюдне поширення мобільних телефонів, такі мобільні втручання допоможуть у поліпшенні здоров'я населення", - підкреслив один з авторів цього дослідження.

Висновок. Нові дані медиків підкреслюють, що смартфони можуть бути корисні для дітей в тих випадках, коли батьки не обмежують час, проведений за гаджетами, а звертають увагу на контент, який споживають їх діти і намагаються використовувати захоплення гаджетами на користь дитині.

poster
Підписатись на щоденну email-розсилку
матеріалів розділу Техно
Розсилка про те як технології змінють світ
Щопонеділка

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X