Вчені довели, що розвитку життя на Землі сприяла радіація від вибуху наднової зірки

7 квітня 2016, 12:51
Вчені виявили на дні океану радіоактивні уламки, що потрапили на Землю в результаті масивних спалахів наднової приблизно 3,2-1,7 мільйона років тому. Передбачається, що це "бомбардування" призвело до змін клімату на планеті

За словами Аарона Уолнера, ядерного фізика з Австралійського національного університету, те, що ця подія співпала з заледенінням на Землі і появою людини, є "цікавим збігом".

Відео дня

Наразі дослідники не можуть відповісти, як саме спалахи наднової могли вплинути на зміни клімату на Землі. За словами астронома з Канзаського університету Адріана Меллота, шанси, що ці події пов'язані, існують. Тим не менш, вченим потрібні подальші дослідження в даному напрямку.

Уолнер виявив натяки на серію спалахів близько 10 років тому, коли знайшов сліди радіоактивного ізотопу залізо-60 в зразках, взятих з дна Тихого океану. Джерелом виникнення заліза-60 служать спалахи наднової, тому австралійський дослідник зацікавився, як ізотоп опинився на Землі.

З тих пір він з командою постійно шукав схожі сліди на дні океану. Вчені з'ясували, що залізо-60 потрапляло на Землю в періоди 8,7-6,5 і 3,2-1,7 мільйонів років тому. Вони припустили, що в ці часові відрізки найближча до нас наднова "бомбардувала" нашу планету осколками.

Показати ще новини
Радіо НВ
X