Вчені: через глобальне потепління зникли арктичні острови

25 листопада 2016, 12:18
Глобальне потепління призвело до берегової ерозії і зникнення островів в Східно-Сибірському морі і морі Лаптєвих

Рівень Світового океану підвищився, а швидкість руйнування берегів збільшилася через зміни клімату. Про це повідомив дослідник Арктики, професор Томського політехнічного університету (ТПУ) Ігор Семілєтов, передає ТАСС.

Відео дня

"Швидкість берегової ерозії льодового комплексу на мисах зараз досягає 20-30 метрів за літо. В результаті зникають острови, наприклад, Семенівський, Василівський. У пам'яті наших дідів вони ще були островами, зараз же це банки, тобто мілководдя. За останню 1-2 тисячі років близько 40 км суші було "з'їдено" береговою ерозією", - наводить прес-служба ТПУ слова Семілєтова.

За даними вчених, особливо велика швидкість ерозії спостерігається в Східно-Сибірському морі і морі Лаптєвих - окраїнних морях Північного Льодовитого океану. За словами Семілєтова, глобальне потепління не означає, що тепліше стає буквально щодня.

"Ми говоримо про підвищення середньої глобальної температури. Це доведено: зараз відбувається підвищення рівня моря, танення льодовиків, у тому числі гірських. Справа в тому, що кліматична крива йде періодами від потепління до похолодання. Наприклад, 10 тисяч років тому рівень температури був приблизно таким же, як зараз. Вперше за всю сучасну геологічну історію "зламалася" ця циклічність: зараз ми повинні жити в епоху похолодання, проте рівень температури не падає, а піднімається", - пояснив професор.

Раніше НВ розповідало про дослідження, згідно з яким з-за глобального потепління в океані поширюються хвороби, які можуть представляти загрозу для тварин і людей.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X