Дослідники пов'язали глобальне потепління з поширенням небезпечних для людей і тварин хвороб

6 вересня 2016, 13:49
Вчені вважають, що через глобальне потепління в океані поширюються хвороби, які можуть представляти загрозу для тварин і людей

Як повідомляє Російська служба Бі-бі-сі, до таких висновків прийшли 80 вчених з 12 країн у дослідженні, проведеному в рамках Міжнародного союзу охорони природи і природних ресурсів (IUCN).

Відео дня

Згідно з їх висновками, океани поглинули з 1970-х років понад 93% загального зростання температури планети, ставши свого роду щитом від глобального потепління.

Однак, це вплинуло на систему життя в океані, адже через зміни клімату планктон, медузи, черепахи та морські птахи переміщуються в місця, де раніше вони не могли жити через дуже низькі температури. Одним з наслідків цього є поширення разом з носіями різних тропічних хвороб в нових для них регіонах.

Крім того, в результаті зростання температур може відбуватися зараження водойм цвітінням водоростей, знебарвлення коралів і виникнення екстремальних погодних явищ.

Також може змінюватися і традиційне розташування місць для вилову риби, що загрожує продовольчій безпеці у світі.

Вчені прийшли до висновку, що навіть якщо людство зможе впоратися зі зростанням викидів парникових газів, процес зміни світового океану продовжиться. У доповіді підвищення температури світового океану називають "найголовнішим таємним викликом нашого покоління".

Показати ще новини
Радіо НВ
X