В Сибір. Північний магнітний полюс став рухатися швидше

5 лютого 2019, 11:42

Північний магнітний полюс Землі за останні кілька десятиліть дрейфував так швидко, що минулі оцінки вже недостатньо точні для точної навігації.

Швидкість руху магнітного полюса Землі в бік Сибіру становить близько 55 км на рік, повідомляє PHYS.org .

Північний магнітний полюс перетнув міжнародну лінію зміни дати в 2017 році, залишає канадську Арктику і зараз знаходиться на шляху до Сибіру.

Відео дня

Постійний зсув є проблемою для компасів в смартфонах і деякій побутовій електроніці. За словами геофізика Університету Колорадо Арно Шуліата, провідного автора недавно випущеної Всесвітньої магнітної моделі, літаки і катери також залежать від магнітної півночі, зазвичай в якості запасної навігації. Зсув полюса при цьому не впливає на GPS, оскільки це - система навігації на основі супутника.

З 1831 року, коли він вперше був виміряний в канадській Арктиці, полюс просунувся приблизно на 1400 миль (2300 км) в сторону Сибіру. Його швидкість зросла з 15 км на рік до 55 км на рік з 2000 року. До 1970 року полюс дрейфував зі швидкістю не більше 10 км на рік.

Причина зростання швидкості - турбулентність в рідкому зовнішньому ядрі Землі. Гарячий рідкий океан заліза і нікелю в ядрі планети, де рух генерує магнітне поле

"У нього є зміни, схожі на погоду. Ми могли б просто назвати це магнітною погодою", - сказав геофізик з Університету Меріленда Даніель Латроп. Також вчений зазначив, що магнітне поле Землі стає слабкішим.

Цікаво, що в США назви злітно-посадочних смуг аеропорту засновані на їхньому напрямку до магнітної півночі, і їх імена змінюються при переміщенні полюсів. Наприклад, аеропорт у Фербенксі, Аляска, в 2009 році перейменував злітно-посадкову смугу з 1L-19R в 2L-20R.

poster
Підписатись на щоденну email-розсилку
матеріалів розділу Техно
Розсилка про те як технології змінють світ
Щопонеділка

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X