В Іспанії знайдена мумія з обличчям ван Гога

27 травня 2016, 20:04
У церкві, розташованій в іспанському селі неподалік від Сарагоси, знайдена мумія чоловіка, який жив у XVIII столітті. Археологи, що вивчають її, відзначили схожість з автопортретом художника Вінсента ван Гога і назвали її на честь голландського художника

Наразі справжня особистість чоловіка невідома. Вважається, що він помер у віці 40 років орієнтовно в кінці XVIII століття. Дослідники вважають, що він міг загинути під час епідемії віспи, жовтої лихоманки або холери. Вони вивчають мумію і розраховують дізнатися про неї більше в найближчі місяці.

Відео дня

Попередні результати будуть озвучені на Всесвітньому конгресі з досліджень мумій, який відбудеться у серпні поточного року в Перу. "Ми сподіваємося, що до того часу дізнаємося справжнє ім'я "ван Гога" і з'ясуємо подробиці його життя", - розповідає Мерседес Гонсалес, яка займається дослідженням мумії.

"Ван Гог" є не єдиною мумією, знайденною в іспанській церкви. Там було знайдено ще 30 муміфікованих тіл. Серед них 10 дорослих і 24 дитячих. Саме велика кількість дитячих останків наштовхнула вчених на думку про те, що причиною смерті цих людей стала хвороба.

Поховання було знайдено в 2011-му році під час реставраційних робіт у церкві. Довгий час останки зберігалися в каплиці, чекаючи, коли вчені візьмуться за їх дослідження. Однак проект зрушив з місця лише в 2014-му і до теперішнього часу було вивчено тільки 5 мумій.

poster
Підписатись на щоденну email-розсилку
матеріалів розділу Техно
Розсилка про те як технології змінють світ
Щопонеділка

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X