Мрія Спілберга. В Індії знайшли 256 скам’янілих яєць гігантських динозаврів

Титанозаври важили близько 13 тис. кг (Фото:Wikimedia)
Під час розкопок у долині річки Нармада дослідникам із Делійського університету вдалося знайти 92 кладки яєць титанозаврів — найбільших динозаврів, які мешкали на території сучасної Індії.
Вчені з’ясували, що титанозаври робили кладки подібно до крокодилів — тобто, викопуючи яму невеликої глибини. Вони жили колоніями, як сучасні птахи, і виводили дитинчат на невеликій площі.
Знайдені кладки розташовувалися на малій відстані одна від одної. Її було недостатньо для розміщення навіть однієї дорослої особини. Це говорить про те, що відразу після вилуплення дитинчат дорослі особини не надто опікувалися ними.
На схожість із птахами вказують і деякі патології в самих яйцях — наприклад, два зародки в одній шкаралупі.
За словами дослідників, формація Ламета, розташована в долині річки Нармада в центральній Індії, добре відома скам’янілостями кістяків і яєць динозаврів пізнього крейдяного періоду, який тривав від 145 до 66 мільйонів років тому.
Зокрема, там вдавалося знайти останки титанозаврів — величезних травоїдних зауроподів, які мешкали на території нинішніх Азії, Африки, Європи та Південної Америки. У довжину титанозаври сягали 9−12 метрів.
Вперше останки цих ящерів були виявлені у 1871 році, теж в Індії. Класифікувати їх вдалося у 1877 році. Це зробив англійський геолог Річард Лідекер. Він назвав нещодавно відкритого ящера титанозавром індійським. На той момент ця доісторична тварина вважалася найбільшим у світі динозавром.